ثبت نام سال تحصیلی 99-98

 

ولی محترم

سلامٌ علیکم

 

ضمن تشکر از حسن ظن شما به «مجتمع تربیتی تعلیمی شاکرین(پسرانه)»، خواهشمند است قبل از اقدام به ثبت نام اولیه جهت سال تحصیلی آتی، موارد زیر را به دقت مطالعه نموده و سپس «فرم ثبت نام» را تکمیل نمایید:

 

•           مجتمع تربیتی تعلیمی شاکرین، عرصه‌ی میدانی «مرکز پرورش انسان کارآمد» می‌باشد و بصورت مستقل و بدون وابستگی به هیچ سازمان یا ارگان خاصی توسط تعدادی از دغدغه‌مندان عرصه‌ی تعلیم و تربیت تأسیس و فعالیت می‌نماید.

 

•           در این مرکز تلاش شده است جهت «تربیت انسان کارآمد» برای جامعه‌ی اسلامی، حتی‌المقدور مطابق مبانی اسلامی تربیت و با بهره‌مندی از تجربه‌ی سال‌های فعالیت خود «نظام تربیتی» مشخص تدوین و اجرا نماید. که البته طراحی و اجرای «زیرنظام تعلیمی» نیز ذیل همین نظام تربیتی می‌باشد.

 

•           جهت نیل به اهداف تربیتیِ مجموعه، ضمن فعالیت رسمی مدرسه ذیل آموزش و پرورش رسمی، موسسه‌ی مردم نهاد، دارالقرآن، هیئت مذهبی و پایگاه مقاومت بسیج شاکرین نیز بصورت رسمی مشغول به فعالیت هستند. لذا ممکن است خیلی از فعالیت‌های این مجتمع در ساختار رسمی مدارس نگنجد اما طبق فرایندهای اجرایی مدرسه در هرکدام از ساختارهای فوق، برنامه‌های مرکز اجرا گردد و متربیان ملزم به همراهی در تمام برنامه‌های مدنظر مرکز می‌باشند.

 

•           جهت اطلاع از اهداف و نظام فکری مجموعه می‌توانید اسناد بارگذاری شده در پایگاه مجازی مجتمع را مطالعه و فیلم اردوی تابستانی مدرسه که در آن نمایی از نگاه تربیتی مجموعه تبیین شده‌است را مشاهده نمایید. همچنین می توانید مختصری از گزارش های تصویری فعالیت های مجتمع را در گالری سایت ببینید.

همچنین درباره ساعت و نحوه حضور دانش آموزان پایه های چهارم به بالا در مدرسه تلفنی کسب اطلاع نمایید.


•           از آنجا که وحدت رویه در امر تربیت، اصلی ضروری است؛ قبل از اقدام به ثبت نام اولیه حتماً نسبت به موارد ذکر شده اطلاعات کافی کسب نمایید، چراکه بسیاری از فرایندهای آموزشی معمول در مدارس، مورد توجه این مجتمع نمی‌باشد و بجای آن‌ها فعالیت‌های دیگری جایگزین شده‌است.

همچنین براساس نظام تربیتی و تعلیمی مجتمع، فرایند طراحی شده از پیش‌دبستانی تا پایه دوازدهم درنظر گرفته شده‌است، بنابراین در این مرکز هیچ عجله‌ای برای آموزشِ خارج از قاعده و زودتر از موعد نیست و  هر سال اهداف مختص خود را داشته و قبل و بعد آن‌ها نیز معلوم است.

بدین منظور در مقطع پیش‌دبستانی به هیچ وجه آموزش الفبا، زبان انگلیسی، الزام به حفظ قرآن و ... وجود ندارد و بجای آن فرایند مهارت افزایی در زمینه تقویت حافظه‌ی دیداری، شنیداری، عضلات ریز و درشت و ... درقالب بازی‌های هدفمند طراحی و اجرا خواهد شد.

از پایه‌ی اول تا سوم تمرکز منحصراً بر آموزش مهارت‌های پایه می‌باشد و از کلاس چهارم دانش‌آموزان وارد فرایند کارآمدسازی ویژه خواهند شد که سرفصل‌ها،‌ زمان، محتوا و فعالیت‌های اختصاصی طراحی و اجرا خواهد شد.

 

•           توجه فرمایید با توجه به اینکه در امر تربیت چهره به چهره، کثرت و تعداد زیاد متربیان نقض غرض می‌باشد و در این مجموعه برای هر متربی یک پرونده‌ی اختصاصی تربیتی ذیل مدیریت مجموعه تشکیل شده و کلیه‌ی امور آموزشی و تربیتی وی بصورت اختصاصی و مستقیم رصد و پیگیری می‌گردد و همچنین اجرای نظام تربیتی منوط به حضور مربی کارآمد می‌باشد، لذا سقف ورودی برای کل مجتمع و هر پایه محدود است و ناگزیر هستیم از میان متقاضیان گزینش نماییم. لذا عدم پذیرش در فرایند گزینش مجتمع به معنای نقص در آموزش یا تربیت نورچشمی‌ها نیست بلکه محدودیت ورودی مجموعه‌ ما را ملزم به این امر می‌نماید.

همچنین طبق نظر بانی محترم، شرعاً مجاز به عدول از فرایند طبیعی گزینش نمی‌باشیم، لذا به هیچ وجه توصیه و سفارش از طرف هیچ فرد یا نهاد پذیرفته نمی‌باشد.

 

•           گزینش مجموعه بر اساس آزمون‌های تشخیصی متربیان و مصاحبه با اولیای دانش‌آموزان می‌باشد و لزوماً از مباحث علمی و درسی نیست.

 

•           ثبت‌نام در این مجتمع بصورت تعهد سالانه می‌باشد و درصورت تشخیص شورای تربیتی درطول سال تحصیلی، مجتمع از ادامه همراهی متربی معذور خواهد بود.

 

همچنین ثبت‌نام در هر مقطع مختص همان مقطع می‌باشد و برای ورود به مقطع بعد مجدداً فرایند گزینش اختصاصی انجام خواهد شد. لذا ثبت‌نام در پیش‌دبستانی به معنای تحصیل در ابتداییِ مجتمع و تحصیل در مقطع ابتدایی به منزله‌ی ادامه‌ی تحصیل در مقطع متوسطه نخواهد بود.

 

درصورت وجود هرگونه سوال و نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به پایگاه مجازی یا کانال سروش مرکز مراجعه نموده یا با شماره تلفن‌های مجتمع تماس حاصل نمایید.

 

درصورت تمایل به ثبت نام لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا جهت انجام فرایند پذیرش با شما تماس گرفته شود(اردیبهشت و خرداد سال 98):
 (توجه فرمایید که فرم بایستی بصورت کامل تکمیل گردد و همچنین بارگذاری تصویر صفحه اول شناسنامه دانش آموز و صفحات اول و دوم شناسنامه والدین ضروری است.)

«تکمیل فرم ثبت نام اولیه سال تحصیلی 99-98»

"حتما بعد از تکمیل فرم کد رهگیری را یادداشت نمایید"

توجه: ظرفیت پذیرش برای مقطع پیش دبستان و ابتدایی تمام شده است. درصورت باز شدن مجدد ظرفیت از طریق پایگاه مجازی مجتمع و پیام رسان سروش اطلاع رسانی خواهد شد.