١٣٩٨/١٢/٠٩

آغاز ثبت نام اولیه سال تحصیلی 1400 -1399

حتماً قبل از تکمیل فرم، توضیحات ارایه شده را مطالعه بفرمایید.

 

ولی محترم سلام علیكم

ضمن تشکر از حسن ظن شما به «مجتمع تربیتی تعلیمی شاکرین»، خواهشمندیم قبل از اقدام به ثبت نام اولیه جهت سال تحصیلی آتی، موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید:

·       مجتمع تربیتی تعلیمی شاکرین، عرصه‌ی میدانی مرکز پرورش انسان کارآمد می‌باشد و بصورت مستقل و بدون وابستگی به هیچ سازمان، ارگان و یا شخص خاصی توسط تعدادی از دغدغه‌مندان عرصه‌ی تعلیم و تربیت تأسیس و فعالیت می‌نماید.

 

·       در این مرکز تلاش شده است جهت «تربیت انسان کار آمد برای جامعه‌ی اسلامی، حتی‌المقدور مطابق مبانی اسلامی تربیت و با بهره‌مندی از تجربه‌ی سال‌های فعالیت خود، «نظام تربیتی» مشخص تدوین و اجرا نماید. که البته طراحی و اجرای زیرنظام تعلیمی» نیز ذیل همین نظام تربیتی می‌باشد.

 

·       جهت نیل به اهداف تربیتی مجموعه، ضمن فعالیت رسمی مدرسه ذیل آموزش و پرورش رسمی، موسسه‌ی مردم نهاد، دارالقرآن، هییت مذهبی و پایگاه مقاومت بسیج فرزندان روح الله نیز بصورت رسمی مشغول به فعالیت هستند. لذا ممکن است خیلی از فعالیت‌های این مجتمع در ساختار رسمی مدارس نگنجد اما طبق فرایندهای اجرایی مدرسه در هر کدام از ساختارهای فوق، برنامه‌های مرکز اجرا گردد و متربیان ملزم به همراهی در تمام برنامه‌های مدنظر مرکز می‌باشند.

 

·       جهت اطلاع از اهداف و نظام فکری مجموعه می توانید اسناد بارگزاری شده در پایگاه مجازی مجتمع را مطالعه و فیلم اردوی تابستانی مدرسه که در آن نمایی از نگاه تربیتی مجموعه تبیین شده است را مشاهده نمایید.

مستند اردوی جوانه ها 2

مستند اردوی جوانه ها 3

مشاهده گزارش های منتشر شده در صفحه آپارات

مشاهده نگار خانه

 

·       از آنجا که وحدت رویه در امر تربیت، اصلی ضروری است؛ قبل از اقدام به ثبت‌نام اولیه حتما نسبت به موارد ذکر شده اطلاعات کافی کسب نمایید، چرا که بسیاری از فرایندهای آموزشی معمول در مدارس، مورد توجه این مجتمع نمی‌باشد و بجای آن‌ها فعالیت‌های دیگری جایگزین شده است.

مشاهده خلاصه اسناد و نظام نامه های تربیتی و تعلیمی مرکز

 

·       همچنین براساس نظام تربیتی و تعلیمی مجتمع، فرایند طراحی شده، از پیش دبستانی تا پایه دوازدهم در نظر گرفته شده است، بنابراین در این مرکز هیچ عجله‌ای برای آموزش خارج از قاعده و زودتر از موعد نیست و هر سال اهداف مختص خود را داشته و قبل و بعد آن‌ها نیز معلوم است.

 

·       توجه فرمایید با توجه به اینکه در امر تربیت چهره به چهره، کثرت و تعداد زیاد متربیان نقض غرض می‌باشد و در این مجموعه برای هر متربی یک پرونده‌ی اختصاصی تربیتی ذیل مدیریت مجموعه تشکیل شده و کلیه‌ی امور آموزشی و تربیتی وی بصورت اختصاصی و مستقیم رصد و پیگیری می‌گردد و همچنین اجرای نظام تربیتی منوط به حضور مربی کار آمد می‌باشد، لذا سقف ورودی برای کل مجتمع و هر پایه محدود است و ناگزیریم از میان متقاضیان گزینش نماییم. لذا عدم پذیرش در فرایند گزینش مجتمع به معنای نقص در آموزش یا تربیت نورچشمی‌ها نیست بلکه محدودیت ورودی مجموعه ما را ملزم به این امر می‌نماید.

 

·       همچنین طبق نظر بانی محترم، شرعاً مجاز به عدول از فرایند طبیعی گزینش نمی‌باشیم، لذا به هیچ وجه توصیه و سفارش از طرف هیچ فرد یا نهاد پذیرفته نمی‌باشد و بلکه توصیه و سفارش سایر اساتید و بزرگواران حمل بر عدم همراهی اولیه اولیا با مدرسه خواهد شد که طبیعتاً اولین گزاره‌ی گزینش در مرکز می‌باشد.

 

·       گزینش مجموعه بر اساس آزمون‌های تشخیصی متربیان و مصاحبه با اولیای دانش‌آموزان می‌باشد و لزوماً از مباحث علمی و درسی نیست.

 

·       شرایط حضور دانش‌آموزان در مجتمع، هر سال مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تشخیص شورای تربیتی در طول سال تحصیلی، مجتمع از ادامه همراهی متربی معذور خواهد بود. همچنین ثبت نام در هر مقطع مختص همان مقطع بوده و برای ورود به مقطع بعد مجددا فرایند گزینش اختصاصی انجام خواهد شد.

لذا ثبت نام در پیش‌دبستانی به معنای تحصیل در مقطع ابتدایی مجتمع و تحصیل در مقطع ابتدایی به منزله‌ی ادامه ی تحصیل در مقطع متوسطه نخواهد بود.

(بسیار مهم)

 

·       در صورت وجود هرگونه سوال و نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به پایگاه مجازی یا صفحه‌ی اختصاصی مجتمع در پیام‌رسان سروش مرکز مراجعه نموده یا با شماره تلفن های مجتمع تماس حاصل نمایید. و همچنین جهت ثبت نام اولیه، صرفا از طریق پایگاه مجازی مجتمع اقدام نمایید.

 

 

ثبت نام اولیه صرفاً بصورت مجازی و از طریق تکمیل فرم زیر امکان پذیر می باشد و زمانی اطلاعات ثبت میگردد که کد رهگیری به شما ارایه شده باشد.

(ارایه دقیق و کامل اطلاعات و همچنین بارگذاری تصویر خوانا از مدارک خواسته شده الزامیست)

 

فرم ثبت نام اولیه سال تحصیلی 1400-1399

توجه: ظرفیت پذیرش در مقطع اول دبستان تکمیل شده است. درصورت تغییر در برنامه های مجتمع، موارد از طریق همین پایگاه اعلام خواهد شد.

 

توجه فرمایید:

بعد از تکمیل فرم :

  • برای مقطع پیش دبستانی و اول جهت انجام مراحل گزینش ان شالله در اردیبهشت ماه با شما تماس خواهیم گرفت.
  • برای پذیرش میان پایه بعد از اتمام سال تحصیلی و مشخص شدن ظرفیت های احتمالی فرایند گزینش صورت خواهد گرفت.

 

 

نظرات